ROBOTLAR

  

ROBOTIC TURNTABLE KIT

Robotic Turntable makinası standard ve ağır objeler için (40kg ve 200kg kapasite) olmak üzere iki farklı modelde üretilmiştir. Küçük boyuttaki nesnelerden orta boyuttaki nesnelerin fotoğraf çekimleri için mükemmel bir çözüm sunar. Cube baş aşağı pozisyonda yerleştirilmesiyle kolaylıkla asılabilen nesnelerin çekimini yapar. Bu yapılandırmada her iki makine de senkronize bir şekilde çalışır. Ayrıca, Arm veya Vario’ların eklenmesiyle de düşey düzlemde farklı açılardan nesnelerin tepeden (yukarı-aşağı) 3D fotoğraflanması mümkündür.

  • Cep Telefonları & Laptoplar
  • Spor malzemeleri
  • Ayakkabı & Çantalar
  • Oyuncaklar
  • Saatler ve Mücevherler
  • Parfümler & Aksesuarlar
  • Ev ve Mutfak Gereçleri

Özellikleri:

Tekerler/Bacaklar: Frenli tekerleri sayesinde kolayca hareket ettirilip istenilen yere sabitlenebilir.
Lazerle Merkezleme: Endüstriyel lazer seti, turntable’ın merkezini belirlemekte size yardımcı olacaktır. Böylece fotoğraflayacağınız nesneyi çok kısa bir sürede tablanın merkezine oturtabileceksiniz.
19’’ entegre edilmiş Raf: Bu sistem sizin Kontrol ünitelerinizi, lazer kutularınızı ve LAN switchlerinizi bir arada tutmak için dizayn edilmiştir. Stüdyonuza mobil ve düzenli bir çözüm sunar.

CENTERLESS TABLE KIT

Standard ve geniş olarak iki boyu bulunmaktadır. Nesnelerin altından ışıklandırabilme özelliğiyle bütün robotik makinaların en iyi optik üretimlerini bir araya getirir. Özellikle yüksek hacimli cam eşya ya da şişe çekimlerinde büyük avantaj sağlar. Cube’ün baş aşağı pozisyonda içine yerleştirilmesiyle kolaylıkla asılabilen nesnelerin çekimini yapar. Bu yapılandırmada her iki makine de senkronize bir şekilde çalışır. Ayrıca, Arm veya Vario’larin eklenmesiyle de düşey düzlemde farklı açılardan nesnelerin tepeden (yukarı-aşağı) fotoğraflanması mümkündür. Maximum taşıyabileceği ağırlık: 25 kg

Özellikleri:

Şeffaf Tabla: Ayarlanabilir tabla destekleriyle eşi bulunmaz bir sistem. Küçük ve büyük objeler için destekleri yana iterek kadraja girmemesini sağlayabilirsiniz. Destekler ayrıca tablayı değiştirirken güvenlik sağlar.
Arka & Alt Işık Arka planı: Işıklar için mükemmel bir arka plan. Yansıtıcı bölüm ışığı yakalar ve onu Centerless’ın şeffaf tablasının altına yönlendirir. Dağıtıcı bölüm ise arka ışığı dağıtarak homojen aydınlanmış bir arka plan oluşturur.
Tekerler/Bacaklar: Frenli tekerleri sayesinde kolayca hareket ettirilip istenilen yere sabitlenebilir.
Lazerle Merkezleme: Endüstriyel lazer seti, turntable’ın merkezini belirlemekte size yardımcı olacaktır. Böylece fotoğraflayacağınız nesneyi çok kısa bir sürede tablanın merkezine oturtabileceksiniz.
19’’ entegre edilmiş Raf: Bu sistem sizin Kontrol ünitelerinizi, lazer kutularınızı ve LAN switchlerinizi bir arada tutmak için dizayn edilmiştir. Stüdyonuza mobil ve düzenli bir çözüm sunar.

Aksesuarları:

Flashlar için yer kaplayan ve masaya yaklaşmanızı engelleyen tripodlara gerek kalmayacak artık. Flash ışıklarının bütün kabloları yukarıda yer alacak. Bu set ile beraber Centerless Table Kit’iniz mobil bir çalışma istasyonuna dönüşecek. 2 Flash ışığıyla Centerless Table Kit size en güzel çözümü sunuyor.

THE CUBE

Robot makinalarımızın en esneği Cube V5, 2 modda çalışır ve her ikisinde de 130 kg’a kadar taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Tent Table Kit ile beraber kullanılarak yansıtıcı objelerin çekiminde de yardımcı olur.

Özellikleri:

Turntable Modu (küçük bir turntable gibi hareket eder), küçük ve orta boylu nesnelerin fotoğraf çekimleri. Ayrıca mankenlerin ayakta moda çekimleri için ya da Tenttable ile Diffusion Tent’in birleşmesiyle, takı gibi yansıtıcı maddelerin fotoğraf çekimlerinde çok iyi çalışır.

Modları: Turntable Modunda (küçük bir turntable gibi hareket eder), küçük ve ortaboylu nesnelerin fotoğraf çekimlerini yapar (max. ölçü 60-65 cm). Bu mod için, Cube V5 95 cm çapında bir yüzü beyaz diğer yüzü siyah olan bir tabla ile desteklenebilir. Ayrıca tek başına kullanılarak üzerinde canlı ve cansız manken çekimleri yapılır. Askı modunda ise baş üstü aparat olarak kullanılarak asılması gereken ürün çekimlerinde kullanılır ve diğer bütün turntable’larla senkronize biçimde çalışır.

CUBE ROTOPOWER

Cube’un elektriğe bağlanabilen versiyonudur. 230V luk bir güç sağlayıcı ile özellikle avize ve lambaların çekiminde eşi bulunmaz bir fırsat sunar.

Özellikleri:

Mükemmel performans / fiyat oranı: Sahip olduğu iki mod ile ve çeşitli aksesuarlarla maximum esneklik sağlar.
Ağırlık Kapasitesi: İki modda da taşıyabileceği maximum dengeli ağırlık 130 kg’dir.
Asma Aparatları: Askı modunda, komplike ve ağır objeleri çekmek için kullanılır.

TENT TABLE KIT

Tent Table fotoğrafçıların ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirilmiştir. Takılar, paslanmaz Krom ve koyu renkli cam gibi yansıtıcı nesneler için kullanışlı olan bu ürün, Cube ile en iyi kombinasyonu oluşturur. Cube; Turntable modunda çadır içinde tabla ile ve Suspension modunda baş aşağı konumlandırılarak, iki farklı modda kullanılabilir.

WALKING BELT

230 V’luk güç kaynağıyla Turning Platform elektrikli aletlerin 360 fotoğraflanmasında benzersiz bir çözüm sunar. Çekeceğiniz nesneyi prize takın ve fotoğraflarken döndürün.

Güç kaynaklı Turning Platform’a yürüyen bant eklenmesiyle robotik bir podyum oluşur. Model bantın üzerinde yürürken platform da aynı anda döner. Ve sonuç olarak modeller podyumda yürürken uçan bir kamerayla çekiyormuşuz gibi görünür. Basit bir ekipmanla ve var olan stüdyo ışıklarınızla son derece profesyonel moda videoları çekebilirsiniz.

CAROUSEL 5000

Araba, Traktör, Mobilya gibi büyük ve ağır objelerin kolay ve güvenli bir şekilde yüklenip indirilmesi için dizayn edilmiştir. Carousel 5000 ile artık vinçlere yada tehlikeli rampalara gerek kalmayacak. Düşük profil dizaynı sayesinde Carousel 5000, arabaların yukarı çıkarılmasında büyük kolaylık sağlayacaktır.

Özellikleri:

Mükemmel 5 m çapında dönen platform her türlü araç için uygundur. Dış motoru sayesinde sadece 78 mm yüksekliğindedir. Taşıyabileceği maximum yük 4000 kg’dir.

MULTICAM

4 fotoğraf makinası aynı anda çekim yapar. Böylece tek seferde 1 yerine 4 fotoğraf birden çekebilirsiniz. Farklı açılarda konumlandırılmış 4 makine, çekimlerini yaptıktan sonra 3D fotoğraflama için birleştirilir.

Özellikleri:

Yukarıdan aşağıya görünüm sağlar
Daha düşük maliyet ile (¼ zaman = 4 kat ürün çekimi) 4 kat karlılık sağlar.

VARIO

3D fotoğraflama makinalarının en sofistike ve fonksiyonel olanıdır. 3 kademeli motoru sayesinde ve sahip olduğu; omuz, dirsek ve bilek ile, adeta insan kolunun hareketlerini taklit eder. Bu hareketlerle, doğru kamera posizyonunu bulmakta kolaylık ve hız sağlar. Bunun yanında objeye istediğiniz kadar yaklaşabildiği için, ekstra lens alımlarına gerek kalmadan tasarruf sağlar. Maximum Fotoğraf makinesi ağırlığı : 5 kg Vario her zaman robotik masalarla kombine edilmiştir.

Özellikleri:
Makinanın konumlandırılması: Makinanın lensiyle obje arasındaki uzaklık kolayca ve hassas bir şekilde BASIP bilgisayar yazılımı üzerinden kontrol edilebilir. Vario masaya monte edildiği için Robotik kol gibi yer kaplamaz.

VARIO XL

Varionun bir büyük modelidir. 3 kademeli motor dizaynıyla, aynı avantajları sağlar ve büyük objeleri çekmek için dizayn edilmiştir. Vario XL dönen platformlarla kombine edilebilir ve video çekimlerinde hassas bir fotoğraf makinası vinci olarak da çalışır.

Çalışma alanı: 240 cm
Maximum Fotoğraf makinesi ağırlığı : 5 kg
Moda ve video çekimlerinde kullanılır.

ROBOTIC ARM

Dikey eksende fotoğraf çekimini sağlayarak 360 derece dönüşlerinize yukarıdan 3D görüntüler de ekleyen makinalardan birisidir. Robotik kol neredeyse robotolarımızın hepsi ile birlikte kullanılabilir (Robotic Turntable Kit, Centreless Table, Turning Platform, Cube). Robotik Kol kullanarak nesnelerin her açıdan görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Özellikleri:

360 dönüşlerinize üst açılardan görüntüler ekler ve 3 boyut yaratarak gerçekçiliği artırır.
Dikey ve yatay kullanım: Fotoğraf makinanızı dikey ve yatay olarak iki türlü de kullanabilirsiniz. Robotik Kol 6 kg’a kadar her türlü fotoğraf makinası için uygundur.
Lazerle Merkezleme: Endüstriyel lazer seti, turntable’ın merkezini belirlemekte size yardımcı olacaktır. Böylece fotoğraflayacağınız nesneyi çok kısa bir sürede tablanın merkezine oturtabileceksiniz.
Ayarlanabilir Yükseklik: Basit bir kaldıraç mekanizmasıyla fotoğraflanacak objeye göre kolun yüksekliği ayarlanabilir.

360 Derece Fotoğraf Çekimi, 360 Derece Ürün Çekimi, 360 Derece Çekimi, 360 Fotoğraf Çekimi, 360 Derece Resim Çekimi
RobotikFoto A.Ş. tarafından hazırlanmıştır.